5 oktober 2011
Aftrap verkiezing Creatiefste Ondernemer 2012
Wie nomineert maakt kans op een iPad
De succesvolle uitverkiezing van Creatiefste Ondernemer van Zevenaar krijgt een vervolg in 2012 op 15 februari 2012 in het Musiater. MKB Zevenaar lanceerde op 5 oktober tijdens een bedrijfsbezoek bij BKC op bedrijventerrein 7Poort de campagne voor de Creatiefste Ondernemer 2012 (COMKBZ-2012). Eén ding is zeker: de tweede editie staat bol van de creativiteit.
,,Prachtig toch dat de aftrap van deze nieuwe verkiezing wordt verricht bij de winnaar van 2011?” De PR-commissie van MKB Zevenaar was overduidelijk blij met het warme onthaal bij BKC. Want Fred Hakvoort, hét gezicht van BKC, is bij uitstek dé man die weet wat creatief ondernemen inhoudt. De juryleden van 2011 waren vol lof over zijn durf, toekomstvisie en het vermogen andere wegen in te slaan. ‘Koploper in duurzaam ondernemen’ noemden zij BKC. Niet alleen op grote schaal, ook in de eigen omgeving laat BKC zien dat de groene cirkel loont. Met het biobos als hét schoolvoorbeeld. Tijdens het bedrijfsbezoek op 5 oktober kregen de collega-MKB’ers een rondleiding in het vijf hectare grote biobos en liet Hakvoort zien dat een biobos op een rendabele manier voor brandstof kan zorgen.



Geen wonder dat de juryleden van het eerste uur Fred Hakvoort graag in hun midden wilden hebben voor de nieuwe editie van de verkiezing. De directeur van BKC twijfelde niet. ,,Alleen het organiseren van zo’n verkiezing getuigt al van creativiteit. MKB Zevenaar steekt er zijn nek mee uit. Daar werk ik graag aan mee.” Naast Fred Hakvoort kent de jury voor de COMKBZ-2012 nog twee nieuwe gezichten: Gerard Nijland (wethouder) en Hanneke Luising (Ross Advocaten). Jan Ummenthum (Rabobank de Liemers), Antoinet van Gaal (Galerie Meander) en voorzitter Henk Dekker (Veluwezoom Verkerk) completeren de jury. Zij maakten op 5 oktober de criteria voor de prestigieuze prijs bekend. Voorzitter Henk Dekker: ,,Dit jaar moest het gaan om een vernieuwend concept met een goed bedrijfsresultaat. Voor de COMKBZ-2012 plaatsen we creativiteit in een bredere context. Denk dan bijvoorbeeld aan maatschappelijk verantwoord ondernemen, een unieke samenwerking die vruchten afwerpt, een ander personeelbeleid of een briljante marketing technisch toepassing. Ik zie in Zevenaar prachtige voorbeelden.”
Toch zal Henk Dekker ze als jurylid niet zelf aandragen. Dat doen de MKB’ers. Zij mogen tot 10 november collega-bedrijven selecteren. Dit keer wil MKB Zevenaar ook de ondernemers die nomineren meer betrekken bij de verkiezing. Zo wordt er onder de bedrijven die nomineren een iPad verloot. ,,Want zij zijn het die de moeite nemen om hun waardering voor een collega uit te spreken. Respect voor elkaar. Ook dát is maatschappelijk verantwoord ondernemen”, aldus Fred Hakvoort.